Filtry

Koleżanki i Koledzy,

Zbliżają się wybory parlamentarne. To okazja, abyśmy mogli ocenić tych, którzy tworzyli prawo w poprzednich kadencjach. To także okazja do wskazania tych kandydatów, co do których możemy mieć nadzieję na konstruktywną współpracę. Lekarze weterynarii stanowią ważną grupę opiniotwórczą. Właściciele naszych pacjentów mają szacunek do naszego zdania nie tylko co do leczenia, ale też co do perspektyw środowiska, w jakim się znajdujemy. Mazowsze to największy obszarowo region Polski. Stąd kandyduje najwięcej potencjalnych posłów i senatorów. Ale i nas – lekarzy weterynarii jest tu najwięcej, a w tym nasza siła. Z liczebnością musi się jednak wiązać aktywność.

Jesteśmy organizacją apolityczną, ale musimy pamiętać, że nawet najliczniejszy i najsprawniej prowadzony samorząd zawodowy nie osiągnie niczego bez współpracy z tymi, którzy uchwalają dotyczące nas akty prawne.

Wszystkim kandydatom przypominamy, że preambuła Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej brzmi: „Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali, wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka, jego prawa do wolności i obowiązku  solidarności z innymi, a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej. Dlatego też do przyszłych posłów i senatorów apelujemy, aby wyrażali poszanowanie dla zasady, iż tworzenie dobrego prawa nie jest możliwe bez uwzględniania stanowiska samorządów zaufania publicznego.

Nie prowadzimy agitacji przedwyborczej, ale oczywistym jest, że tworzenie dobrego prawa weterynaryjnego najłatwiejsze będzie wtedy, kiedy naszym partnerem w parlamencie będzie lekarz weterynarii lub osoba znająca nasze problemy i rozumiejąca nasze postulaty.

Po konsultacjach środowiskowych, biorąc pod uwagę doświadczenia ostatnich kilku lat informujemy, że następujący kandydaci do Sejmu lub Senatu RP życzliwie i merytorycznie współpracowali z samorządem lekarzy weterynarii Warszawy i Mazowsza:

Imię i nazwisko

Lista

Miejsce na liście

Okręg wyborczy nr

Granice okręgu

Kandydaci do Sejmu RP

Lekarz weterynarii
Marek
MASTALEREK

PO

11

17

Powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński Miasto na prawach powiatu: Radom

Lekarz medycyny

Marek
BALICKI

SLD

2

19

Miasto na prawach powiatu: Warszawa (oraz obwody głosowania za granicą)

Mirosław
KOŹLAKIEWICZ

PO

2

16

Powiaty: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski Miasto na prawach powiatu: Płock

Lekarz medycyny
Anna
GRĘZIAK

PIS

18

19

Miasto na prawach powiatu: Warszawa (oraz obwody głosowania za granicą)

Dr Marek
SAWICKI

PSL

1

18

część województwa mazowieckiego obejmująca obszary powiatów: garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski oraz miast na prawach powiatu: Ostrołęka, Siedlce.

Dr Andrzej
SMIRNOW

PO

5

20

Powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński

Kandydaci do Senatu RP

Lekarz weterynarii
Stanisław JASTRZĘBSKI

PSL

3

46

powiaty: makowski, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, wyszkowski oraz miasto na prawach powiatu: Ostrołęka

Dr Andrzej
ANUSZ

Kandydat niezależny

2

41

powiaty: grodziski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski

Michał

BOSZKO

PSL

1

38

powiaty: gostyniński, płocki, sierpecki, sochaczewski, żyrardowski oraz miasto na prawach powiatu: Płock

 

Warszawska Izba Lekarsko-Weterynaryjna

ul. Nowoursynowska 159,
bud. 24, pok. 11,
02-776 Warszawa

Skontaktuj się z nami