ul. Nowoursynowska 159, 02-776 Warszawa, tel. +48 22 593 18 87, e-mail: wilw@wilw.waw.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Komunikat Prezesa Rady WILW

Szanowni Państwo

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego zwracam się z prośbą o ograniczenie wizyt w Biurze Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej do niezbędnych oraz załatwianie wszelkich formalności drogą telefoniczną: 22 593 18 87 lub mailową: wilw@wilw.waw.pl

Jednocześnie informuję, że do odwołania,
Biuro Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej przyjmuje interesantów wyłącznie w dniach: wtorek, środa, czwartek,
w godzinach: 10.00-14.00.

Liczę na Państwa wyrozumiałość.

Prezes Rady Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej
lek. wet. Marek Mastalerek

Start Zakłady lecznicze dla zwierząt Sprawy bieżące Opodatkowanie budynków zajmowanych przez Zakłady lecznicze dla zwierząt

Opodatkowanie budynków zajmowanych przez Zakłady lecznicze dla zwierząt

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

Od budynków i ich części zajmowanych przez lecznicę dla zwierząt trzeba płacić najwyższą stawkę podatku od nieruchomości przewidzianą dla działalności gospodarczej”.


Naczelny Sąd Administracyjny nie zgodził się ze stanowiskiem skarżącej spółki świadczącej usługi weterynaryjne. Zdaniem spółki winna ona płacić podatek od nieruchomości jak od budynków i ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych. Stanowiska tego nie podzielił jednak Naczelny Sąd Administracyjny, który stwierdził, że usług weterynaryjnych nie można uznać za świadczenia medyczne.


W związku z powyższym budynki lub ich części zajęte na lecznicę dla zwierząt są opodatkowane stawką podstawową dla nieruchomości związanych z działalnością gospodarczą (II FSK 1137/2006).

Źródło: Gazeta Prawna Nr 209 z dnia 26-28 października 2007 r.

Poprawiony: wtorek, 22 września 2009 22:38