ul. Nowoursynowska 159, 02-776 Warszawa, tel. i fax: +48 22 853 09 28, e-mail: wilw@wilw.waw.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
UWAGA! Zmiany dotyczące wystawiania paszportów dla zwierząt towarzyszących!

UWAGA!
Lekarze weterynarii wystawiający paszporty dla zwierząt towarzyszących.

>>W dniu 24 października 2015r. zmieniają się ceny za paszporty.
Zgodnie z treścią rozporządzenia MRiRW za wystawienie paszportu lekarz weterynarii pobiera opłatę w wysokości 100 zł, natomiast koszt zakupu jednego druku paszportu w okręgowej izbie lekarsko-weterynaryjnej wynosić będzie 30 zł.


>>Zgodnie z Uchwałą Nr 56/2015/VI Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej z dnia 29 września 2015 r. w sprawie zmiany uchwały nr 48/2015/VI Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej z dnia 19 marca 2015 r. w sprawie wprowadzenia Dobrej Praktyki Wystawiania Paszportów Dla Zwierząt Towarzyszących:

Z dniem 1 stycznia 2016 r.
18. Obowiązkiem uprawnionego lekarza weterynarii, który wydał paszport jest sporządzenie kwestionariusza zwrotnego i w terminie 7 dni od chwili wydania paszportu, jego przekazanie do okręgowej izby lekarsko-weterynaryjnej, za pośrednictwem której otrzymuje druki paszportów i kwestionariuszy zwrotnych do wydanych paszportów albo umieszczenie w programie WETSystems informacji o wydaniu paszportu w terminie 3 dni od dnia wystawienia dokumentu.” -

Z dniem 1 maja 2016 r.
18. Obowiązkiem uprawnionego lekarza weterynarii, który wydał paszport jest umieszczenie w programie WETSystems informacji o wydaniu paszportu w terminie 3 dni od dnia wystawienia dokumentu.

 

>>Zgodnie z Uchwałą Nr 55/2015/VI Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej z dnia 29 września 2015 r. w sprawie prowadzenia rejestru wydanych paszportów dla zwierząt towarzyszących przemieszczanych w celach niehandlowych:

"§ 3. Informację o wydaniu paszportu lekarz weterynarii umieszcza w programie w terminie 3 dni od dnia wystawienia dokumentu.
§ 4. Maksymalna ilość jednorazowo wydanych paszportów wynosi 25 sztuk.
§ 5. Zamówienie w systemie kolejnej partii druków paszportów możliwe jest w chwili wykorzystania wcześniejszych druków, przy uwzględnieniu pozostania max. 5 sztuk paszportów na stanie każdego lekarza posiadającego upoważnienia do wystawiania paszportów w ramach zakładu leczniczego.
"

Start Organy WIL-W Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej
Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej

Zarządzenie ROZ WILW Nr 1/2015

Email Drukuj PDF

Zarządzenie Nr 1/2015 Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej ws przerwy urlopowej - plik w formacie PDF

 

Zarządzenie Nr 1/2013 Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej WILW

Email Drukuj PDF

plik w formacie PDF

Poprawiony: poniedziałek, 12 sierpnia 2013 07:51
   

Zarządzenie

Email Drukuj PDF

Zgodnie z zarządzeniem Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej nr 2/2011, w dniach 4-29 lipca 2011 r. Biuro ROZ będzie nieczynne

 

Zasady działania ROZ

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej wraz z Zastępcami jest organem Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej prowadzącym postępowania w sprawach odpowiedzialności zawodowej członków samorządu lekarzy weterynarii za czyny sprzeczne z zasadami etyki i deontologii zawodowej oraz z przepisami prawnymi dotyczącymi wykonywania zawodu lekarza weterynarii.

 

Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej działa w oparciu o następujące akty prawne:

1. Ustawa z dnia 21 grudnia 1990 r. o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych. (Dz. U. 2009 Nr 93, poz. 767).

2. Kodeks postępowania karnego.

3. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 29 lipca 1993 r. w sprawie postępowania dotyczącego odpowiedzialności zawodowej lekarzy weterynarii. (Dz. U. Nr 79, poz.371).

4. Kodeks Etyki Lekarza Weterynarii.

 

Rzecznik WIL-W lub Zastępca Rzecznika przyjmuje interesantów w siedzibie WIL-W (ul. Nowoursynowska 159, 02-776 Warszawa, budynek Wydziału Medycyny Weterynaryjnej im. prof. Wiesława Bareja, pokój nr 9) w każdą  pierwszą i trzecią środę miesiąca w godzinach 11 – 13.

Istnieje również możliwość kontaktu mailowego: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z Sekretariatem Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. Sekretariat prowadzi dr n. wet. Sylwia Rytych – tel. 0 609 593 100.

Poprawiony: poniedziałek, 11 maja 2015 08:40
 

Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej

Email Drukuj PDF

lek. wet. Stanisław TęsiorowskiZastępcy:

lek. wet. Radosław Maszkiewicz

lek. wet. Michał Olszewski

lek. wet. Alicja Pietrzak

dr Małgorzata Sobczak-Filipiak

lek. wet. Maciej Wierzchoń

dr Lucjan Witkowski

lek. wet. Anna Zawadzka

 

Biuro Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej

Email Drukuj PDF

dr Sylwia Rytych

 

tel.: 0 609 593 100
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

napisz do rzecznika